Ács Mihály Alapfokú Művészetoktatási Intézmény

Iskola névadójáról
Fenntartó / Sartoris Alapítvány

Az Ács Mihály Alapfokú Művészetoktatási Intézmény

A Sartoris Alapítvány fenntartásában 2005. augusztusában azon tanulók részére jött létre, akik korábban földrajzi illetve szociális helyzetükből adódóan nem vehettek részt alapfokú művészetoktatásban. Célunk, hogy a környékbéli falvak diákjai a nagyobb városokban élő kortársaikkal megegyező eséllyel jussanak el alapfokú művészetoktatási intézménybe. Délutáni művészetoktatásban való részvételre elvileg lehetőségük van, csakhogy a művészeti képzés szolgáltatásának eléréséhez utazásra lennének utalva. Alsó tagozatos korú gyermekeket szüleik nem engedhetnek autóbusszal délutáni oktatásra. Ugyanakkor kevés szülő áldozhatja idejét és pénzét arra, hogy heti rendszerességgel kisgyermekét a városba kísérje.

A városokhoz kapcsolódó, centralizált típusú kulturális-oktatási központok kialakulása, léte évszázadok óta létező társadalmi problémáink egyike. A több évszázados tendenciával szemben kívánunk fellépni. Hiszünk és bízunk abban, hogy a vidéki gyermekek művészetoktatásban való részvételének lehetősége biztosítandó és biztosítható; hogy a vidéken való születés nem zárhat el egyetlen gyermeket sem lehetőség hiányában tehetségének kibontakoztatásától, vagy egyszerűen belülről fakadó művészi-esztétikai hajlamainak, igényeinek, élményeinek megvalósításától.

Fenti céljaink eléréséhez a magas színvonalú munkát biztosítja, hogy tantestületünk tagjai nagyrészt egyetemi végzettséggel rendelkező művésztanárok.

Jelenleg az iskolánk 7 telephelyen működik:
- Kőszegen az Evangélikus Mezőgazdasági, Kereskedelmi és Informatikai Szakközépiskola és Kollégiumban,
- Kőszegen a Jurisich Miklós Gimnáziumban,
- Szombathelyen a Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskolában,
- Nemescsóban,
- Acsádon,
- Váton
- Sorkifaludon.

Az Ács Mihály Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, bár még csak pár éve működik, de mégis szép eredményeket tudhat magáénak. - egy arany minősítés a regionális Sistrum klarinétversenyen,
- egy különdíj a Veszprém megyei kürtversenyen,
- egy ezüst minősítés a regionális Sistrum szaxofonversenyen,
- két bronz minősítés a regionális Sistrum szaxofonversenyen.
- egy bronz minősítés a regionális Alpokalja táncversenyen,

Az eddig elért jelentősebb beiskolázási eredményünk: - egy sikeres felvételi a szombathelyi Művészeti Szakközépiskolába.

Ezen felül, ami talán az egyik legnagyobb örömünk, hogy az elmúlt esztendőben az iskolánk az átfogó vizsgálatok és ellenőrzéseket követően KIVÁLÓ minősítést kapott.

Az intézmény működését eddig teljes mértékben saját forrásokból oldottuk meg. Ez nem kis áldozatvállalást jelentett tanároknak és a fenntartó képviselőinek egyaránt.

Mindezen információk és eredményeken felül miért különleges ez az intézmény?

Tudomásunk szerint ez egyetlen olyan intézmény az országban, mely közvetett értelemben egyházi fenntartás alatt áll. Egyházi jellegét biztosítják nevelőink, akik keresztyén értékrend szerint végzik munkájukat, illetve e jelleg gyakorlati oldala a gyülekezetekben és az egyházi intézményekben végzett szolgálatokból áll, mely nagy mértékben emeli az iskolák, gyülekezetek alkalmainak színvonalát.

Célunknak tűztük ki, mind a gyülekezeti szolgálatunkban, mind pedig az iskola fenntartásával kapcsolatban, hogy szeretnénk a kis településeken élő gyerekeknek ugyanazt a színvonalat nyújtani, mint amit városon könnyedén megkaphatnak.

Tanárok, Telephelyek és Tagozatok
Dokumentumok
Elérhetőségünk
Különös közzétételi lista
Hírek, események
EFOP-1.3.7-17-2017-00139

© Magyarországi Evangélikus Egyház, Internet Munkacsoport, 2003.
Az adatok kereskedelmi célra nem használhatók. Minden jog fenntartva.